BSA 223412X40AO Sweet 223 Black Matte 4-12x 40mm AO 1″ Tube 30/30 Reticle
SKU TSW|131446 Category Brand:
4 in stock
Description
Additional information
UPC
Manufacturer
BSA Optics
Manufacturer Part Number
223412X40AO
Eye Relief
3"
Field of View
10 – 40 ft @ 100 yds
Length
12.90"
Magnification
4-12x
Objective
40mm AO
Optic Coating
Fully Multi Coated
Proofs
Fog Proof/Shockproof/Waterproof
Adjustable Parallax
7.50 yds to Infinity
Reticle
30/30
Tube Diameter
1"
Weight
22.30 oz
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “BSA 223412X40AO Sweet 223 Black Matte 4-12x 40mm AO 1″ Tube 30/30 Reticle”