LWRC ICDIR3CK16ML Individual Carbine Direct Impingement 300 Blackout 30+1 16.10″ Barrel, Exclusive Flat Dark Earth Anodized Receiver, 6 Position Stock, Magpul MOE Grip, Optics Ready
SKU TSW|111400 Category Brand:
2 in stock
Description
Additional information
UPC
Manufacturer
LWRC
Manufacturer Part Number
ICDIR3CK16ML
Action
Semi-Auto
Barrel Description
Stainless Steel
Barrel Length
16.10"
Barrel Length Range
16" to 16.99"
Caliber/Gauge
.300 AAC Blackout
Capacity
30 + 1
Finish Type
FDE Anodized/Black
Hand
Ambidextrous
Material
STAINLESS STEEL
Muzzle
A2 Flash Hider
Safety
Safety Selector Switch
Stock Description
6 Position
Stock Finish Group
Black
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “LWRC ICDIR3CK16ML Individual Carbine Direct Impingement 300 Blackout 30+1 16.10″ Barrel, Exclusive Flat Dark Earth Anodized Receiver, 6 Position Stock, Magpul MOE Grip, Optics Ready”