Wildgame Innovations WGIORB360 Orbit 360
SKU TSW|177380 Category Brand:
10 in stock
Description
Enjoy crisp 36MP photos and 1080 HD video with audio, all captured via a revolutionary, 360-degree pivoting lens. That lens creates a panoramic view comprised of a series of six images, each captured from a unique zone around the circumference of the camera. Its lightning-fast 0.4-second trigger and motor speed respond almost immediately to movement, so the camera consistently delivers captures to users mobile devices as close to real-time as possible. Adding to this cameras appeal are three available mode options, including: single-zone, 180-degree zone and 360-degree zone capture. Four power LEDs boast an 80-foot detection range that pairs with a 0.4-second trigger speed, burst mode, timelapse, and On-Demand capabilities to provide 24/7 updates. Features a threaded mount, 12V DC auxiliary jack and optional t-post mounting bracket (included) and is compatible with the HuntSmart app.
Additional information
UPC
Manufacturer
WILDGAME INNOVATIONS GSM
Manufacturer Part Number
WGIORB360
Power Source
12V DC
Weight
2.4
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Wildgame Innovations WGIORB360 Orbit 360”