WINCHESTER SUPREME 4-12X44MM SF BLK
SKU RSR|WSO4-12X44SF Category Brand:
4 in stock
Description
Additional information
UPC
Manufacturer
Winchester Supreme Optics
Manufacturer Part Number
4-12x44SF
Adjustable Parallax
No
Color
Black
Dimension
2.50 X 5.40 X 15.60
Field of View (100 yards)
26-8.7
Finish
BLACK MATTE
Front Lens (mm)
44
Height
2.5000
Length
Length (in)
Lens Caps Included
No
Locking Turrets
Model
Supreme
Objective
44mm
Optics Type
RIFLE
Other Features
WIRE RETICLE, SIDE FOCUS
Power
4-12X
Product Type
Rifle Scope
Reticle
Plex
Rings Included
Size
1"
Subcategory
Scopes & Magnified Optics
Target Turrets
Yes
Tube Diameter
1"