WINCHESTER SUPREME 6-18X50MM SF IR
SKU RSR|WSO6-18X50SFIR Category Brand:
5 in stock
Description
Additional information
UPC
Manufacturer
Winchester Supreme Optics
Manufacturer Part Number
6-18x50SFIR
Adjustable Parallax
No
Color
Black
Dimension
2.70 X 5.70 X 17.30
Field of View (100 yards)
Finish
BLACK MATTE
Front Lens (mm)
50
Height
2.7000
Length
Length (in)
Lens Caps Included
No
Locking Turrets
Model
Supreme
Objective
50mm
Optics Type
RIFLE
Other Features
WIRE RETICLE, SIDE FOCUS,
Power
6-18X
Product Type
Rifle Scope
Reticle
Illuminated
Rings Included
Size
30mm
Subcategory
Scopes & Magnified Optics
Target Turrets
Yes
Tube Diameter
30mm